Okruhy

Posted by .

Lanový park Preles bol postavený v roku 2009 a stal sa najvyšším lanovým parkom na Slovensku. V roku 2014 prebehla jeho kompletná obnova, pri ktorej bolo zachovaných 10 najobľúbenejších prekážok, ku ktorým sa pridalo 16 úplne nových.

V lanovom parku sú tri okruhy vo výške 4 až 7 metrov nad zemou, rozdelené podľa obtiažnosti od jednoduchého po najťažší.

Dolný okruh je so svojimi 11 prekážkami určený na zoznámenie sa s výškou, na jeho prekonanie je potrebná najmä výborá koordinácia pohyb a sústredenie na vlastnú rovnováhu.

Stredný okruh so svojimi 8 prekážkami je o poznanie náročnejší. Sú na ňom prekážky zamerané na rovnováhu a zároveň obratnosť a silu. Pre rodičov s deťmi je práve toto výborná voľba, ak chcú spolu prežiť vzrušujúce okamihy.

A posledný, horný okruh, je so svojimi 6 prekážkami najnáročnejšou voľbou, určenou pre tých, ktorí sa chcú úplne vyšťaviť a siahnuť si na dno svojich síl. Vyskúšajte, určite neoľutujete. A na záver máme pre vás prichystanú lahôdku, 60-metrovú lanovku, ktorou môžete zakončiť svoju návštevu lanového parku.

Lanový park je otvorený od apríla do novembra, vždy cez víkendy a štátne sviatky, od 12:00 do zotmenia, v letných mesiacoch je otvorené každý deň. Viac info tu.

Lezenie je určené pre dospelých a deti od 6 rokov v sprievode dospelej osoby a pre mládež od 15 rokov bez sprievodu.

 

Comments are closed.